Unikátní program pro výuku pravidel provozu na pozemních komunikacích

Na trh přichází zcela nová učební pomůcka, jaká v českých autoškolách dosud nebyla. Představujeme vám soubor programů DIGITÁLNÍ SILNICE. Program je velmi dobře použitelný nejen při základní výuce žáků autoškol, ale také při školení řidičů a v dalších řidičských zdokonalovacích kurzech. Dobře se uplatní i ve školách při dopravní výchově.

Jak to funguje?

Program je velice intuitivní a slouží k výuce pravidel provozu, zásad bezpečné jízdy, teorie jízdy a k provádění dopravní výchovy. Jednoduchým způsobem umožňuje vytvořit libovolnou dopravní situaci nebo i skupinu situací. Žáci mají možnost interaktivně řešit skutečné situace, které je čekají na silnicích. Během výuky je možné dále upravovat předem vytvořené situace nebo si je uložit jako obrázky a následně použít v jiném programu (například v prezentaci MS PowerPoint). K sestavení situací postačuje jen základní znalost práce s počítačem. Program se neinstaluje a spouští se rovnou z USB disku. Svojí klíčenku zasunete do libovolného počítače vybaveného USB portem a můžete ihned začít učit.

Výukové programy

Výukový systém DIGITÁLNÍ SILNICE se skládá ze 3 samostatných programů. Je pouze na Vás, jestli je využijete všechny nebo jen některé.

Požadavky na PC

Minimální hardwarové nároky: Procesor Pentium IV 2 GHz, RAM 512 MB, videokarta 128 MB, rozlišení monitoru 1024x768. Operační systém: Windows 2000 nebo novější (XP, Vista, 7).

1.
Digitální křižovatka
Program Digitální křižovatka je určen pro výuku a nácvik řešení dopravních situací na křižovatkách. Obsahuje 20 druhů křižovatek, ve kterých lze rozmístit vozidla, chodce a dopravní značky. Po určení pořadí průjezdu vozidel je možné si nechat situaci přehrát. Nenajdete lepší pomůcku pro výuku tématu „Řešení dopravních situací na křižovatkách“.
2.
Digitální silniční síť
Program Digitální silniční síť dokáže sestavit libovolnou silniční síť, kterou lze uložit a využívat pro výuku. Vhodným použitím silnic, křižovatek, svislých a vodorovných dopravních značek, semaforů, železničních přejezdů, vozidel a mnoha dalších objektů lze sestavit silniční síť třeba i celé městské čtvrtě.
3.
Animovaný test
Program Animovaný test je určen zejména k půjčování žákům, kteří si tak mohou jednoduchým způsobem doma křižovatky procvičovat a velmi rychle zvládnout. Obsahuje 164 dopravních situací, které si lze prohlížet v 2D pohledu shora nebo dokonce v 3D pohledu z libovolného úhlu.