Zemřel Jaroslav Prekop

Vážení kolegovia autoškoláci,

s poľutovaním oznamujeme, že dňa 28. 9. 2019 navždy dotĺklo srdce jedného zo zakladateľov SKVZA, nášho súčasného predsedu predstavenstva Mgr. Jaroslava Prekopa. On sa najviac pričinil o to, že Slovenská komora autoškôl bola uznávaným partnerom na všetkých úrovniach a že si plnila primerane a dôstojne všetky úlohy. Rovnako jeho zásluhou vznikol časopis Autoškolák a celý čas ho manažoval ako predseda, šéfredaktor i prispievateľ.

Veľká a neopísateľná bolesť naplnila naše srdcia, keď sme sa dozvedeli, že náš priateľ a kolega Jaroslav Prekop nás navždy opustil.

Ešte pred pár hodinami rozdával okolo seba úsmev, dobrú náladu a optimizmus. Plánoval, čo bude robiť na dôchodku. Už sa naň chystal, pripravoval a nahlas hovoril, že už posunie svoje aktivity na pokračovateľov ….. „ STK-čka beží, servis takisto. Ešte dobudovať nadstavbu autoškoly, … a popri tom bežný chod úradu SKVZA a k tomu veľká snaha dotiahnuť legislatívny proces prostredníctvom SKVZA a spolupracovníkov a tvorcov zákonov.“ Na najbližšie dni boli naplánované stretnutia, no zrazu sa všetko zmenilo v krátkom zlomku sekundy.

Počas jeho profesionálneho života mnohí využívali jeho pomoc a rady. Bol skoro živá inštitúcia. Pre každého mal otvorené dvere, vždy vedel poradiť i prakticky pomôcť.

Dnes vieme, že náš zosnulý priateľ Jaroslav bol pre nás naozaj vzácny človek. Spomienky naňho nás presviedčajú o veľkej potrebe ľudskej spolupatričnosti a vzájomnej pozornosti. Možno to zisťujeme až teraz, keď spomíname. No spomienky sú niekedy zreteľnejšie ako prežívaná skutočnosť.

Pripadla mi dnes veľmi ťažká úloha navždy sa rozlúčiť s človekom, uzavrieť kapitolu jeho pozemskej púte, jeho života. Života jedného skromného, ale zásadového človeka, manžela, otca, deda, priateľa a nášho autoškoláckeho kolegu.

Ing. Jozef Rohaľ

Komentáře nejsou povoleny.